Захист Вашого здоров'я з Globalis

Цілодобова підтримка медичного асистансу

Гнучкі програми і оптимальний захист

Нам 23 роки, ми працюємо з 1997 року

Більше 100 мільйонів гривень статутний фонд

Замовте консультацію

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом. Будь ласка, заповніть поля нижче

Об’єднання учасників фінансового ринку просить Кабмін дозволити страховикам та фінкомпаніям обслуговувати громадян в період карантину

17/04/2020
Об’єднання учасників фінансового ринку просить Кабмін дозволити страховикам та фінкомпаніям обслуговувати громадян в період карантину
Об’єднання учасників фінансового ринку, членом якого є "Асоціація "Страховий бізнес" звернулося до Кабінету Міністрів України з приводу забезпечення необхідних умов роботи фінансових установ і можливості виконання ними зобов’язань перед споживачами.
На виконання доручення Президента України та рішення Державної комісії з питань ТЕБ і НС Кабінет Міністрів України постановою від 16.03.2020 № 215 (далі – Постанова) прийняв Зміни, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".
Відповідно до рішення Уряду заборонено з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.
Таким чином серед суб’єктів ринку фінансових послуг право на здійснення діяльності, яка передбачає приймання відвідувачів, отримали лише банківський і страховий ринки. Проте, фінансовий сектор України включає низку інших фінансових установ та допоміжних структур, діяльність яких є вкрай важливою в поточних умовах. Йдеться про кредитні спілки, фінансові компанії, ломбарди, недержавні пенсійні фонди, страхових агентів та брокерів, аварійних комісарів, експертів тощо, які забезпечують доступ до фінансових ресурсів широким верствам населення, передусім, в населених пунктах, де відсутня банківська інфраструктура.
На сьогодні користувачами небанківських фінансових послуг є мільйони українських громадян. Вважаємо, що Уряд разом із фінансовим бізнесом має забезпечити безперебійне надання фінансових послуг споживачам, тому що від цього залежить можливість багатьох мільйонів громадян мати доступ до додаткових джерел грошових коштів задля забезпечення себе та своїх сімей продуктами та товарами першої необхідності під час зупинення виробництв та падіння доходів у ФОП, недопущення панічних настроїв, що особливо важливо в кризовий період.
При цьому, такі послуги повинні безумовно надаватись з забезпеченням заходів збереження здоров’я громадян та запобігання поширенню коронавірусної інфекції, які визначені Урядом, в тому числі забезпеченням відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, позмінної роботи працівників, а за технічної можливості – також роботи в режимі онлайн.
З метою забезпечення виконання фінансовими установами своїх зобов’язань перед споживачами фінансових послуг, здійснення виплат та надання громадянам доступу до додаткових джерел фінансування, підтримки безперебійної роботи небанківського фінансового ринку, недопущення втрати довіри населення до фінансового сектору країни, Об’єднання Учасників Фінансового Ринку просить терміново внести уточнення до тексту Постанови, а саме у підпункті 3 пункту 2 Постанови словосполучення "провадження банківської та страхової діяльності" замінити на "провадження діяльності з надання фінансових та банківських послуг", що дозволить підтримати та забезпечити стабільну роботу всього фінансового ринку України.