Захист Вашого здоров'я з Globalis

Цілодобова підтримка медичного асистансу

Гнучкі програми і оптимальний захист

Нам 23 роки, ми працюємо з 1997 року

Більше 100 мільйонів гривень статутний фонд

Замовте консультацію

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом. Будь ласка, заповніть поля нижче

Страхове відшкодування: коли оподатковується податком на доходи фізичних осіб?

05/03/2020
Страхове відшкодування: коли оподатковується податком на доходи фізичних осіб?
З метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку-фізичної особи не включається сума страхового відшкодування, отриманого за договором страхування від страховика — резидента, іншого ніж довгострокове страхування життя у разі: - якщо під час страхування цивільної відповідальності сума страхового відшкодування не перевищує розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), яка визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати. Страховик-резидент, що нараховує (виплачує) страхові виплати, виконує функції податкового агента в частині повідомлення органа ДПС у податковому розрахунку за формою 1 ДФ за ознакою доходу «151». У разі страхового випадку — факт заподіяння шкоди застрахованій особі має бути належним чином підтверджений. Якщо факт нанесення шкоди застрахованій особі документально не підтверджений, податковий агент утримує та сплачує (перераховує) до бюджету податок на доходи фізичних осіб із суми страхової виплати за ставкою 18 % та військовий збір за ставкою 1,5 %. Зазначена норма передбачена пп. 165.1.27 «в» ст. 165 Податкового кодексу.