Захист Вашого здоров'я з Globalis

Цілодобова підтримка медичного асистансу

Гнучкі програми і оптимальний захист

Нам 23 роки, ми працюємо з 1997 року

Більше 100 мільйонів гривень статутний фонд

Замовте консультацію

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом. Будь ласка, заповніть поля нижче

У Мінекономіки планують замінити компенсацію втрат від загибелі посівів на агрострахування

10/06/2020
У Мінекономіки планують замінити компенсацію втрат від загибелі посівів на агрострахування
Замість компенсації втрат від погодних катаклізмів, Уряд планує запровадити держпідтримку аграрному страхуванню. Про це на своїй сторінці у Facebook зазначив Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики.
— Через посуху загинули 385 000 га посівів. І, хоча загальні збитки сукупного виторгу по всій Україні складають до 2%, в Одеській області заактовано 30,5% втрат озимих культур (близько 310 000 га). Посуха особливо сильно вдарила по землях Бессарабії. Це не перший випадок такої масштабної загибелі сільськогосподарських культур від негоди, а зі зміною клімату розраховувати, що стихії будуть надалі прихильними до агровиробників, не доводиться. Держава, починаючи з 2001 року, зробила не одну спробу змінити ситуацію стосовно забезпечення захисту сільгосптоваровиробників від ризиків загибелі сільськогосподарської продукції. У 2012 році був прийнятий Закон України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», однак ця послуга не набула масового характеру, — зазначив Тарас Висоцький.
Зі слів урядовця, наявна модель державної допомоги (спрямування бюджетних коштів через Аграрний страховий Пул) виявилася неефективною та потребує реформування.
Наразі Мінекономіки готує проєкт закону «Про державну підтримку сільськогосподарського страхування», який буде представлений в липні. Згідно з ним, держава створює умови для агрострахування:
визначає прогнозні обсяги видатків затверджує об’єкти агрострахування, які підлягають державній підтримці затверджує стандартні страхові продукти відшкодовує частину страхового платежу
Учасниками агрострахування зможуть стати: сільгосптоваровиробники, які здійснюють виробництво сільськогосподарської продукції; страхові компанії, що мають право здійснювати страхування сільськогосподарської продукції. Об’єктами агрострахування будуть: посіви, урожай сільськогосподарських культур; багаторічні насадження, їх урожай; сільськогосподарські тварини, риба, водні біоресурси, сім’ї бджіл у вуликах, включаючи їх продуктивність.